Radio Sport

Jedini sportski radio u regionu!

Liga šampiona: Svi prenosi, povrede i suspenzije

Posle tri nedelje pauze, biće nastavljeno takmičenje u Ligi šampiona. Evo svih korisnih informacija pred prvi takmičarski dan, u utorak.
Posle tri nedelje pauze sutra se nastavlja takmičenje u Ligi šampiona, a prvog dana trećeg kola izdvaja se duel u Lionu gde gostuje šampion Italije Juventus!
Torinski tim u Francusku dolazi u sjajnoj formi posle šest vezanih pobeda u svim takmičenjima, dok Lionu ne ide najbolje u šampionatu, tek je osmi, a dodatno je uzdrman porazom od lidera Nice (2:0).
U prethodna dva međusobna meča Juventus je oba puta slavio, a novim trijumfom bi praktično izbacio Lion iz trke za osminu finala Lige šampiona.
Drugi meč H grupe igra se u Zagrebu, gde Dinamo dočekuje Sevilju sa nadom u prvi bod(ove) ove sezone u elitnom takmičenju.
E grupa donosi trenutno najveću neizvesnost, lider Monako ide u hladnu Moskvu na noge CSKA, srpskog reprezentativca Zorana Tošića, dok će u Leverkuzenu Hjon-Min Son biti u centru pažnje jer predvodi napad Totenhema protiv bivšeg kluba Bajera.
Legija je na “strljani” u Madridu braniocu trofeja Realu, koji će juriti gol razliku jer je konkurent Borusija iz Dortmunda do vrha napunila mrežu Poljaka u Varšavi.
Madriđani žele osmu uzastopnu pobedu na svom terenu u Ligi šampiona, čime bi postavili rekord, i sve osim toga bilo bi veliko iznenađenje.
Dortmund imaće težak posao na gostovanju lisabonskom Sportingu, čiji su članovi Lazar Marković i Radosav Petrović, što će možda biti i najlepša utakmica večeri.
Maksimalni Lester ima priliku da trijumfom protiv Kopenhagena dođe na korak od druge faze, dok Porto ima imperativ pobede u Brižu.
Povrede i suspenzije:
CSKA: Jeremenko je suspendovan, a Pomazun povređen. Džagojev, Kauna i Olanare su pod znakom pitanja.
Monako: Dirar je povređen, a Ture pod znakom pitanja.
Leverkuzen: Pohjanpalo, Belarabi i Jurčenko su povređeni, Bender rovit.
Totenhem: Kejn i Aldervireld su pod znakom pitanja.
Sporting: Silva i Spalvis su povređeni, Petrović, Džeferson i Semedo roviti.
Dortmund: Šmelcer i Subotić su povređeni, Đio, Durm, Bender, Širle, Kastro, Gereiro i Papastatopulos pod znakom pitanja.
Real Madrid: Ramos, Modrić i Kasemiro su povređeni.
Legija: Pazdan je rovit.
Lester: Mendi, Džejms, Okazaki i Čilvel su pod znakom pitanja.
Kopenhagen: – .
Briž: Refaelov, Engels, De Bok i Iskkijerdo su povređeni, Mekel, Dijabi, Bruceze, Gedoz, Limbombe i Vormer roviti.
Porto: – .
Dinamo Zagreb: Folić je rovit.
Sevilja: Skjetino, Aburhanija, Kron-Deli i Lopez Alvarez su povređeni, Luna nedovoljno spreman.
Lion: Žale je povređen, Fofana rovit.
Juventus: Pjaca, Asamoa, Rugani i Mandragora su povređeni, Kjelini rovit.
Raspored utakmica, satnica i TV prenosi:
E grupa:
CSKA Moskva – Monako
Bajer Leverkuzen – Totenhem (Arena sport 1)
Tabela: Monako 4, Totenhem 3, Bajer 2, CSKA 1.
F grupa:
Sporting Lisabon – Borusija Dortmund
Real Madrid – Legija (Arena sport 2)
Tabela: Real 4, Borusija 4, Sporting 3, Legija 0.
G grupa:
Lester – Kopenhagen
Klub Briž – Porto
Tabela: Lester 6, Kopenhagen 4, Porto 1, Klub Briž 0.
H grupa:
Dinamo Zagreb – Sevilja (Arena sport 4)
Lion – Juventus (Arena sport 3)
Tabela: Juventus 4, Sevilja 4, Lion 3, Dinamo Zagreb 0.
Sve utakmice igraju se u standarnom terminu od 20.45.
Izvor i foto

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

%d bloggers like this: