Otpisana Zvezda slavila posle zlatnog seta za nastavak evropske priče

Poput junaka iz legendarne serije Povratak otpisanih Prleta, Tihija, Paje… vratili su se odbojkaši Crvene zvezde u meč i dobili evropski triler protiv belgijskog Topvolej Kalant Antverpa, za plasman u osminu finala CEV kupa

Crvena zvezda – Topvolej Kalant Antverp 3:1 (18:25, 25:21, 25:22, 25:18), zlatni set 22:20

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: D. Apanovič (Irska), V. Parvanova (Bugarska). Trajanje meča: 133 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Gmitrović 2, Mašulović 6, Stojsavljević 18, Blagojević 23, Veljović, Jevtić (lib), Škrbić 5, Nejić, Milutinović 9, Samardžić, Petrović, Munćan. Trener: Dragan Kobiljski.

TOPVOLEJ KALANT ANTVERP: Hujzegoms 6, Krastins 7, Tobal 3, Koks 27, Sinkonen 9, Daglas 8, Diroj (lib), De Vris, Peters 7, Van Hejze, Aremark. Trener: Alajn Darden.

Gubili su puleni Dragana Kobiljskog 1:0 i više nisu imali prava na grešku. Razigrani Belgijanci poveli su u drugom setu 6:1 ali je Zvezda smogla snage da okrene taj period u svoju korist i započne još jedan preokret o kojem će se dugo pričati.

Predvođeni tandemom BlagojevićStojsavljević, uz ogromnu podršku ostalih saigrača, pa i povređenog kapitena Munćana koji je sedao na klupi, crveno-beli su od sredine drugog seta (11:11) počeli da čitaju napade protivnika i stvaraju rezultatsku prednost. Dobivši drugi period rezultatom 25:21, istini za volju, nakon 11 grešaka gostiju, Beograđani su bili hrabriji i u trećem i u četvrtom periodu, iako su gosti vodili 12:9.

Zlatni set je bio za priču. Do prve meč lopte stigli su domaći, ali je potom inicijativa prešla na stranu Andvertena koji je propustio šest prilika da ode u narednu rundu. Nezadrživ je bio levoruki Koks, ali je i Zvezda imala svoje heroje. Na kraju as Dušana Stojsavljevića za neopisivu radost na terenu ali i tribinama, pa će Crvena zvezda nastaviti evropski pohod i vrlo brzo dočekati nemački Rajn Majn.