Partizan stao u Zagrebu, Jug bolji od Voše

Porazi srpskih klubova u osmom kolu A1 regionalne lige.

Mladost – Partizan 10:4 (3:0, 1:1, 3:0, 3:3)

Bazen SRC Mladost. Sudije: Radičević (Hrvatska), Raković (Srbija). Isključenja: Mladost 16, Partizan 12. Peterci: Mladost 2 (2).

MLADOST: Marcelić, Bukić 1, Milaković, Domagoj Zović 2, Biljaka, Brlečić 1, Vlahović 2, Lazić, Pavičić 1, Paškvalin 1, Valečić, Bašić 2, Vićan, Mardešić. Trener: Štritof.

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović, Janković, Repanović, Lazić, Velkić 1, Drašović 1, Andrejević 1, Jakšić, Radojević 1, Stojanović, Janković, Belopavlović, Tomić. Trener: Milenković.

U utakmici u kojoj nije bio na nivou mečeva s kraja 2016. godine, Partizan je poražen 4:10 na gostovanju u Zagrebu.

Kako je meč odmicao do izražaja su počeli da dolaze problemi koje su crno-beli imali u pripremi za ovaj meč. Ni ovaj put trener Zoran Milenkovićnije mogao da računa na sve igrače. Povređeni su centri Manojlović i Toholj, zatim Lukić, izostao je Tanasković, a poznati su i problemi sa grejanjem bazena…

Mladost je u trećoj četvrtini obezbedila pobedu. Domaći nisu do kraja „spuštali gas“, ali ni Partizan se nije predavao, mada nije uspeo da ublaži poraz.

U sledećem, devetom kolu Regionalne lige, naredne subote, Partizan će dočekati Budvu, a pre toga, u sredu u četvrtom kolu Lige šampiona, na Banjici se sastaje sa Jugom.

Jug – Vojvodina 17:5 (8:0, 4:2, 2:2, 3:1)

Bazen na Gružu. Sudije: Kuzmanić i Rončević (oboje Hrvatska). Isključenja: Jug 8, Vojvodina 6.

JUG: Bijač, Macan 3, Fatović 3, Pejić, Joković 2, Merčep, Kržić, Ivanković 2, Pavličević, Perone 2, Benić 1, Obradović 3, Popadić, Vrlić 1. Trener: Kobešćak.

VOJVODINA: Filipović, Marić, Rogač 2, Čabrilo, Marković, Mirmanov, Zamit 1, Popović, Tubić 1, Šulc, Vasić 1, Vasin, Vitorović, Popović. Trener: Cukić.

Povredama desetkovana Vojvodina, sa priključenim mladim igračima Dunava, nije mogla više na gostovanju Jugu.

Aktuelni evropski šampion je odmah rešio sve dileme, u prvih deset minuta Jug je postigao isto toliko golova.

Mrežu domaćih Vojvodina je prvi put zatresla u 11. minutu, precizan je bio Tubić. I pored ogromnog zaostatka, Novosađani su do kraja igrali maksimalno ne dozvolivši znatno kvalitetnijem i iskusnijem protivniku da tu razliku značajno uveća.